Styrelse fram till årsmötet 2023

Vår styrelse i Bröstcancerföreningen Maria Gävleborg

  • Ordförande: Yvonne Bäckius, Gävle
    mobil: 070-2477485, e-post: ybackius@hotmail.com
  • V.ordf: Lena Öberg ( Stödpersons-ansvarig ) Gävle
    mobil: 073-8086086, e-post: lenaoberg50@gmail.com
  • Kassör: Mona Holmgren, Skogsgläntan 14, 812 31 Storvik
    mobil: 070-797 38 66, e-post: mholmgren66@gmail.com
  • Sekreterare: Åsa Nordin, Njutånger
    mobil: 070-3949405, e-post: asa.nordin54@gmail.com
  • Ledamöter:
  • Kerstin Lindy-Gustavsson, Söderhamn
    mobil: 070-3580011, e-post: kerstin.lindy-gustavsson@hotmail.com
  • Elisabeth Hillman, Gävle
    mobil: 070-2344423, e-post: elisabeth_hillman@hotmail.com
  • Ewa Hillman Persson, Gävle
    mobil: 072-7197203, e-post: hillman-persson@hotmail.se
  • Britt-Marie Ståhl, Årsunda
    mobil: 072-2296990, e-post: brittmariesstahl@gmail.com
  • Suppleanter:
  • Anita Nordin, Iggesund
    mobil: 076-8474090, e-post: mormorfarmor2008@live.se
  • Ewa Strömberg, Hofors
    mobil: 019-038 10 52, e-post: ewa.victoria1906@gmail.com
  • Ulla Björk, Bollnäs
    mobil: 070-313 55 84, e-post: bjork.ulla@gmail.com
  • Anette Säker, Söderhamn
    mobil: 070-258 70 13, e-post: anettesaker66@gmail.com
  • Revisorer:
  • Vivianne Bengtsson, Krylbo
    mobil: 070-620 91 20, e-post: vivianne@taktbo.se
  • Anne Sundberg; Hudiksvall
    mobil: 070-386 86 62 , e-post: anne.sundberg@hotmail.se
  • Revisorersättare
  • Britt-Inger Hansson, Hudiksvall
    mobil: 070-262 53 27, e-post: brittinger.hansson@gmail.com
Aktiviteter

Aktiviteter

Bli medlem

Bli medlem